Ako som volala na KIA Assistance

Autor: Jarka Miklúš | 29.6.2011 o 11:17 | (upravené 30.6.2011 o 17:17) Karma článku: 14,72 | Prečítané:  7444x

Som  mamička na materskej dovolenke a  Jakubko len  pred pár dňami  sfúkol na torte  dve sviečky. Z bábätka rýchlo vyrástol a je  z neho veľký šibal, prieskumník, objaviteľ, no jednoducho taký malý  gazda ako ho familiárne nazývame. Najlepšími  hračkami preňho sú rôzne diaľkové ovládania, mobil, kľúče a hrať sa na šoféra v naozajstnom aute, gény chlapa sa jednoducho  nezaprú....

Jedno ráno sme sa  chceli  vybrať na poštu a do pekárne kúpiť si pečivo. Jakubkovi som dovolila zobrať kľúče od domu aj od auta. Otvoril  garážovú bránu cez diaľkové ovládanie, zamkol dom, otvoril  vstupnú  bránu a natešený strčil kľúč do zapaľovania v brm-brm  ako on  auto nazýva, chvíľu si „pošoféroval" a presadol si do svojej autosedačky.

Otočím kľúčom a nič... ticho...len Kubo si bľaboce „ papa, mňam "...žiadna kontrolka sa nerozosvietila....skúšam druhýkrát ...výsledok rovnaký...len Kubko pridal do svojho repertoáru „mama, mňam, papa, brm-brm" Hlavou mi preletelo...a teraz čo ?... tak toto sa môže stať len mne, keď som sama doma  bez  chlapa.... pozriem na  Kubka a ešte raz  som skúsila naštartovať...a znova ticho, žiadne kontrolky nehlásili život auta.

Tak som schytila  telefon a volám manželovi...dúfala som, že mi to zdvihne...dúfala som...a Jakubko bľaboce „ halooo, tata, brm, mňaaam "....zdvihol mi to môj chlap...ani som sa však nestačila nadýchnuť a povedať mu, čo potrebujem a už som počula tu-tu-tu...zložil....spomeniem si, že nemá teraz čas, že akurát sedí na porade a ozve sa neskôr....no paráda, muž môj....a čo teraz?

Nezostalo mi nič iné  len „ baba, poraď si sama".....

Z prístrojovej skrinky som vylovila taštičku, kde oddychuje servisná knižka a ostatné potrebné  i nepotrebné doklady. Začala som v nej s nádejou  kutrať a našla som vizitku Kia Asistent. Paráda, zachránia ma, verila som a tak volám na call centrum. A môj malý Kubo stále sedí v autosedačke a rozpráva sa.... Snažím sa operátorovi  verne opísať, čo sa stalo. „ Vyzerá to tak, že je problém v baterke. Spýtam sa, skúšali ste naštartovať auto cez štartovacie káble ?" Táto otázka priznám sa, ma úprimne rozosmiala a pohotovo ma napadala myšlienka „A mladý muž, vy ste niekedy skúšali štrikovať hladko, obratko...len tak ? "  Áno, chápem jeho otázku, avšak na druhej strane hovoru  bola žena, inú odpoveď ako „nie a ani neviem, ako také káble vyzerajú " ani nemohol čakať.

Nakoniec všetko dobre dopadlo. Prišla odťahová služba, ktorú mi zabezpečila poisťovňa a nie KIA Assistance, nakoľko mám auto staršie ako tri roky ( má tri roky a tri mesiace ), musela by som si náklady platiť sama. Tak potom načo je KIA Assistance? Pravdepodobnosť „zrady" nového auta je minimálna, tak asi preto :))  Ale aj tak mladý muž z ich call centra ma celkom v tej chvíli  pobavil a danú situáciu nadľahčil. A môjmu autu sa nič zákerné nestalo, naozaj to bola len vybitá baterka.... zasvietené svetlo...a ja aj viem, kto mal v tom svoje prstíky :))

A teraz milí páni, ale úprimne,..... koľkí z vás aspoň raz v živote skúšali štrikovať hladko, obratko ??

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner hokejovej reprezentácie a šéf zväzu diskutovali spolu v mimoriadnej relácii TV Markíza.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?